اهمیت تغذیه سالم در سلامتی انسان

بسیم گوشت در انتخاب دام بسیار سختگیرانه عمل میکند و دام هایی را انتخاب میکند که به تایید پزشک مجموعه رسیده باشد.

مواردی که در انتخاب دام مورد توجهه پزشک مجموعه می باشد:

مکان و محیط چراگاهی که دام در آن متولد و رشد داشته که سالم ترین مکان برای یک دام سالم چراگاه های طبیعی، همچون کوهستان و مراتع آزاد با علوفه های ارگانیک میباشد.

از این جهت بسیم گوشت با کشاورزان و دامدارن ارتباط نزدیک داشته و از آن ها حتی المکان حمایت و پشتیبانی می کند ، زیرا معتقد هستیم که کشاورزی در کنار دامپروری میتواند به راحتی دامی سالم را پروش و عرضه کند.

در بین تمام مواد غذایی گوشت وسیعترین دامنه مواد مغذی با مقادیر مناسب را دارد.

مصرف متعادل گوشت در رشد جسمی و فکری اثرات خوبی داشته، تمام اعضاى بدن را نیز در حالت خوب فیزیولوژیکى نگه می دارد.

گوشت مجموعه ی است از بافت های عضلانی، بافت پیوندی، استخوانی، و چربی لاشۀ دام کشتار شده.

به طورکلّى اشخاص سالم باید مقدارى گوشت در برنامه غذاى روزانه خود بگنجانند، همان مقدار که براى بدن لازم است، افراط در خوردن آن مضر است، مصرف پروتئین در جامعه جهانى حدود ۷۰ گرم در روز می باشد که حدود ۵٠ گرم را پروتئین گیاهى و ٢٠ گرم را پروتئین حیوانى تشکیل داده است .

گوشت منبع غذایی مهمی از پروتئین ، ویتامین های گروه -B- و املاحی مانند آهن، روی، منیزیم و فسفر است.

همچنین کمبود روی نیز با عوارضی از قبیل اختلال در رشد قدی و قوای جنسی ، اختلال در رشد جنین، سقط جنین و کم اشتهایی همراه است که در بسیاری از زنان و نوجوانان قابل مشاهده است. روی قابلیت جذب بالایی در بدن دارد.به طور خلاصه می توان گفت که گوشت ماده ی غذایی پروتئینی با ارزشی است. گوشت دارای مقدار زیادی چربی نیز هست.

یکی از عوامل مؤثر در اهمیت غذایی گوشت ، وجود املاح معدنی به ویژه آهن و روی در آن است. کم خونی ناشی از کمبود آهن در اکثر نقاط جهان اعم از کشورهای در حال توسعه و حتی توسعه یافته در بین انسان ها دیده می شود. زنان به ویژه در هنگام بارداری و عادت ماهیانه و کودکان بیشتر در معرض خطر کمبود آهن قرار دارند. از آن جا که اغلب، آهن به اندازه ی کافی در بدن ذخیره نمی شود، با مصرف به اندازه ی گوشت و فرآورده های آن، می توان از بروز عوارض کمبود آهن جلوگیری کرد.

گوشت براى افرادى که دوران نقاهت را می گذرانند، خسته هستند، عصبى مزا ج اند و یا به بیمارى قند مبتلا می باشند، معده حساسى دارند و به ضعف و لاغرى مفرط گرفتارند غذاى مناسب و مفیدى است.مصرف منظم گوشت قدرت مقاومت بدن را در مقابل بیماری های عفونى به خصوص سل بالا می برد.میزان تولید گوشت در کشور ما در حال حاضر کم تر از حد نیاز برای تغذیه سالم می باشد.

.

تولید گوشت در ایران

جهان امروز با تولیدى بیش از ۷۵۰ میلیون تن انواع فرآورده هاى دامى بخش مهمى از نیازهاى غذایى جمعیت کره زمین را تأمین می نماید.

اگر موادغذایى داراى منشأ گیاهى، به اندازه کافى مصرف شود ممکن است از لحاظ انرژى احتیاجات بدن را تأمین نماید ولى موادغذایى با منشأ حیوانى از ارزش بیشترى برخوردار هستند که این ارزش و برترى مربوط به نوع پروتئین و اسیدهاى آمینه ضرورى موجود در آن می باشد.

هم چنین ضریب هضم پروتئین های حیوانى خیلى بیشتر از ضریب هضم پروتئین گیاهى است. ضریب هضم انواع گوشت گاو و گوسفند بالا و حدود ۹۰ ٪ است.بنابراین در مقایسه با پروتئین هاى گیاهى مثل پروتئین ذرت یا گندم، مقدارکمترى از پروتئین حیوانى می تواند براى رشد و نمو بدن مورد استفاده قرارگیرد. با توجه به اهمیت پروتئین حیوانى، ضرورت افزایش تولید آن باید مورد توجه قرار گرفته و از کلیه امکانات موجود براى بهبود کمى و کیفى آن بهره بردارى شود.